fbpx
Zavolajte nám 00421415005278 Online Chat Rýchla objednávka

Stravné lístky

Stravné lístky naďalej zostávajú s výhodami ako doteraz, bez daní a odvodov, ako najjednoduchšia forma stravovania zamestnancov. Minimálnu administratívu oceníte najmä s online Zákazníckou zónou, najmodernejším e-shopom na nákup stravných lístkov. A navyše, iba so stravenakmi DOXX získate vy aj vaši zamestnanci Dobrý program za vernosť!

doxx vyhody pozadie 6 - Stravné lístky

Papierové stravné lístky

Ceninové poukážky so službami personalizovania a obálkovania.

doxx vyhody pozadie 7 - Stravné lístky

Elektronické stravné lístky

Digitalizujte vaše stravenky už dnes, s prechodom vám poradíme.

doxx vyhody pozadie 5 - Stravné lístky

Elektronické lístky v mobile

Za obed zaplatíte aj šikovnou Android appkou Karta DOXX v mobile

doxx fpoho najvyhodnejsie - Stravné lístky

Stravné lístky 2022 najvýhodnejšie

Z hľadiska finančnej aj organizačnej náročnosti pre firmu sú stravné lístky najefektívnejšie riešenie a vyberá si ho väčšina zamestnávateľov. Gastro lístky nepodliehajú dani z pridanej hodnoty a 55 % z nominálnej hodnoty stravného lístka (papierového aj elektronického) tvorí odpočítateľnú položku daňového základu.

Navyše, aj pre zamestnancov, ktorí sú dočasne delegovaní na home-office, sú práve gastro lístky najefektívnejší spôsob zabezpečenia ich stravovania. Zamestnávateľ má totiž povinnosť zabezpečiť stravovanie všetkým zamestnancom, ktorí odpracovali minimálne 4 hodiny, a to aj keď pracujú z domu.

Stabilne od zavedenia v SR v roku 1991 ako najobľúbenejší zamestnanecký benefit.

Najjednoduchšia forma stravovania zamestnancov, bez daní a odvodov.

Možnosť ľubovoľne kombinovať papierové gastrolístky s elektronickými.

Pomáhajú reštauráciám a prevádzkam s obedovým menu získavať zákazníkov

Jednoduché objednanie online cez Zákaznícku zónu, telefonicky alebo e-mailom.

Aj na zabezpečenie pitného režimu zamestnancov vo forme nápojových poukážok.

Podporujú pravidelné stravovanie, obedňajšia prestávka pomáha odbúrať stres.

Každý týždeň Dobrý program plný výhod iba pre užívateľov DOXX straveniek.

Tisíce reštaurácií na celom Slovensku, každý mesiac pribúdajú nové akceptačné miesta.

Legislatívne zmeny

Zmeny Zákonníka práce prinášajú novinky v stravovaní zamestnancov. Od 1. januára 2022 má zamestnávateľ povinnosť umožniť zamestnancom na výber medzi stravnými lístkami a finančným príspevkom. Zamestnanec bude môcť svoj výber medzi gastrolístkami a finančným príspevkom realizovať raz ročne.

Aktuálne do 31. decembra 2021 je prechodné obdobie, počas ktorého môžete, ale ešte nemusíte, dať svojim zamestnancom na výber, či chcú ponechať stravenky alebo prejsť na finančný príspevok. Máte tak do konca roka dostatočný časový priestor na zistenie svojich povinností, ktoré vám vyplývajú z nového práva zamestnancov. Môžete si včas pripraviť internú smernicu, nastaviť nové potrebné procesy a súvisiacu zvýšenú administratívu.

O necelé dva roky, od 1. januára 2023, bude povinná elektronizácia stravných lístkov. S prechodom z papierových straveniek na digitálne Karty DOXX vám radi pomôžeme už dnes. Legislatíva tiež mení maximálny horný limit poplatkovania našich služieb, ktorý sa od 1. marca 2021 znížil na strane zamestnávateľa z troch percent na dve percentá.

Stravné lístky naďalej zostávajú s výhodami ako doteraz, bez daní a odvodov, ako najjednoduchšia forma stravovania zamestnancov. Ich hodnotu môžete zvýšiť zo sociálneho fondu, pri finančnom príspevku táto možnosť zatiaľ nie je vyriešená.

doxx fpoho dobry program 1 - Stravné lístky

Dobrý program za vernosť stravenkám

Dobrý program prináša stravníkom každý týždeň plno výhod, ako poďakovanie za zachovanie dôvery a zotrvanie pri našich produktoch. Odmeňujeme dobrými vecami každého, kto naďalej používa stravné lístky DOXX. Za bezplatné vstupy na online podujatia mesačne ušetríte aj 100 € a v našich súťažiach môžete vyhrať rôzne ceny.

A navyše, pri prechode na Karty DOXX môžete využívať aj Zľavový svet a získať každý týždeň odmenu 1 € za obedy.

Dobrý život, dobré jedlo, dobré veci – to je Dobrý program!

Nominálne hodnoty stravných lístkov

Minimálna hodnota stravných lístkov (papierových aj elektronických) je od 1. júla 2019 na úrovni 3,83 € a maximálna (daňovo zvýhodnená) hodnota je 5,10 €. Stravné lístky s nižšími nominálmi od 0,40 € do 1 € sú vydávané ako nápojové poukážky na zabezpečenie pitného režimu. Odpočítateľnú položku daňového základu tvorí 55 % z nominálnej hodnoty gastrolístka.

Papierové stravné lístky sú ceniny a majú svoje ochranné prvky

Pre zobrazenie popisu konkrétneho ochranného prvku stačí, ak prídete myškou nad ikonku “i”. Kompletné informácie o novej emisii stravných lístkoch 2022 nájdete v tomto dokumente.

Akceptačné miesta

Tisíce miest, ktorých počet stále rastie

Objednávajte s možnosťou online platby cez Zákaznícku zónu

Telefonicky

041/500 52 78

Osobne v pobočkách

Zobraziť pobočky

Reklama na stravných lístkoch

Stravné lístky a benefitné darčekové poukážky slúžia aj ako efektívny nosič reklamy pre vašu spoločnosť. Denne si ju pozrie viac ako 160 000 našich zákazníkov. Garantujeme vám, že nikto túto reklamu nezahodí, čo je výhoda oproti iným reklamným nosičom. Umožňuje osloviť zamestnaných ľudí v produktívnom veku a živnostníkov v rámci jednotlivých krajov alebo v celej SR. Váš reklamný odkaz bude neustále na očiach – na prednej strane stravného lístka alebo darčekovej poukážky.

Ak potrebujete sprostredkovať klientom viac informácii, odporúčame umiestnenie vášho reklamného letáku či zľavového kupónu priamo do obálok s gastro lístkami personalizovaných na meno zamestnanca. Ponuku vám vieme segmentovať podľa jednotlivých krajov alebo na celé Slovensko.

 Reklama na stravných lístkoch – viac informácii a podmienky.

Vzory platných stravných lístkov, darčekových poukážok, Karty DOXX a označenie akceptačných miest

Dokumenty na stiahnutie

Zoznamy prevádzok
Emisie produktov
Formuláre
Dobrý program
Návody
Ekologické letáky
Certifikáty
00421415005278
Objednávanie a infoservis
Call Now Button